Szkatułki

czwartek, 28 marca 2013

Czyli motyw kwiatowy. Tak jak pisałam w poprzednim poście, wzięłam się za tą szkatułkę. Mama co prawda by chciała większą, ale akurat taką miałam na stanie :) A serwetki już upolowała jakiś czas temu. Więc oto jest. Szkatułka bejcowana na brąz i przecierana suchym pędzlem z odbrobinką czerwonej farby akrylowej, zabezpieczona kilkoma warstwami lakieru :) Na przedniej ściance relief rysowany konturówkami 3d. I zdążyłam z nią na święta! W następnym poście podstawka wykonana z tej samej serwetki.

szkatułka decoupage, relief, przecieranieszkatułka decoupage, relief, przecieranieszkatułka decoupage, relief, przecieranieszkatułka decoupage, relief, przecieranieszkatułka decoupage, relief, przecieranieszkatułka decoupage, relief, przecieranieszkatułka decoupage, relief, przecieranieszkatułka decoupage, relief, przecieranieszkatułka decoupage, relief, przecieranie

sobota, 16 marca 2013

Przedstawiam szkatułkę dużą obłą o wymiarach 12x18x6,5. Motyw serwetkowy z cieniowaniem. Boki szkatułki malowane wodną bejcą w kolorze orzecha, dodatkowo została pobielona. Na frontowej ścianie wyrysowany został relief konturówką. Całość zabezpieczona lakierem. I w końcu tej szkatułce się dostało :) Na zrobienie czekała aż dwa miesiące! Pomysł powstał bardzo szybko, uwielbiam bielenie więc wiedziałam, że musi być utrzymana w tym stylu. Pozdrawiam :)

szkatułka decoupage, relief, bielenie, cieniowanieszkatułka decoupage, relief, bielenie, cieniowanieszkatułka decoupage, relief, bielenie, cieniowanieszkatułka decoupage, relief, bielenie, cieniowanieszkatułka decoupage, relief, bielenie, cieniowanieszkatułka decoupage, relief, bielenie, cieniowanieszkatułka decoupage, relief, bielenie, cieniowanie

piątek, 08 marca 2013

... czyli kolejna odsłona szkatułki o wymiarach 67x64x40 mm. Tym razem w odcieniach zieleni z wróbelkiem. Wielokrotnie lakierowana.

szkatułka decoupage

szkatułka decoupageszkatułka decoupage

szkatułka decoupageszkatułka decoupage

czwartek, 07 marca 2013

Wykonana z drewna bukowego, wymiary: 67x64x40 mm. Motyw serwetkowy, całość postarzana metodą przecierania suchą gąbką. Szkatułka zabezpieczona wieloma warstwami lakieru połysk. Idealnie nadaje się do przechowywania biżuterii.

szkatułka decoupage postarzana, przecieranaszkatułka decoupage postarzana, przecierana

szkatułka decoupage postarzana, przecierana

szkatułka decoupage postarzana, przecierana

szkatułka decoupage postarzana, przecierana

wtorek, 29 stycznia 2013

Z motywem zajączka. Boki szkatułki oklejone zostały serwetką. Całość malowana żółtą farbą akrylową. I oczywiście lakierowana.

szkatułka decoupage

szkatułka decoupage

szkatułka decoupage

szkatułka decoupage

sobota, 12 stycznia 2013

...czyli coś co powstało w mojej głowie w jeden dzień. Zaczęłam od tego, że poniewierały mi się wszystkie leki, a że miałam wolną skrzyneczkę postanowiłam coś z nią zrobić i gdzieś te leki umieścić. Motyw dziecka (aniołka) bardzo przypadł mi do gustu i na pewno jeszcze go wykorzystam. Przykleiłam serwetkę i w zasadzie nie wiedziałam co dalej. Ołówkiem naszkicowałam zawijaski i pogrubiłam je konturówka do szkła. Obrysowałam czarną farbą akrylową. Efekt bardzo mi się spodobał, ale zabrakło cieniowania. Użyłam patyny a na to złotą farbę akrylową. Chyba lubię przesadę bo postanowiłam jeszcze użyć spękacza dwuskładnikowe na boki skrzyni. Efekt jaki uzyskałam przerósł moje oczekiwania :) Ciemna bejca i lakier... i po wszystkim. Szkoda, że ta przygoda trwała jeden dzień... Ale co tam, za coś innego zabiorę się już jutro. A na efekty pewnie nie trzeba będzie długo czekać. Jutro niedziela, Piotrem zajmie się tata a ja przyjemnościami... A od poniedziałku nowy tydzień, nowe pomysły :)

 skrzynka, relief, decoupage

skrzynka, relief, decoupage

skrzynka, relief, decoupage

skrzynka, relief, decoupage

skrzynka, relief, decoupage

skrzynka, relief, decoupage

piątek, 04 stycznia 2013

Dziś zaprezentuję jak w prosty sposób ozdobić szkatułkę. Otóż potrzebne nam będą takie narzędzia jak: szkatułka (w moim przypadku wykładana flokiem), farby (biała akrylowa oraz dowolny przez siebie wybrany kolor), serwetka, klej, lakier, szkiełka do przyozdobienia, pędzel lub wałek, papier ścierny do oczyszczenia z nierówności,taśma, papier do pieczenia, żelazko.


1. Szkatułkę należy papierem ściernym oczyścić z wszystkich nierówności, także w środku, aż do uzyskania gładkiej powierzchni.

2. Dokładnie malujemy białą farbą akrylową. Do malowania użyłam wałek, gdyż pędzel zostawiał ślady. Wałek daje nam lepszy efekt końcowy. Czekamy około 30 minut do wyschnięcia i malujemy drugi raz.Teraz czekamy około 3 godzinki aż szkatułka będzie całkowicie sucha.

3. Następie wybieramy docelowy kolor szkatułki. W moim przypadku jest to biała farba akrylowa wymieszana z czarną, dzięki czemu uzyskałam szary kolor. Malujemy, czekamy aż wyschnie i nakładamy jeszcze dwie warstwy. Po odczekaniu około 2 godzin całość przecieramy dość mocno papierem ściernym aby rozjaśnić szary kolor. W efekcie tarcia wychodzi na wierzch biała farba, która była pod spodem.

4. Teraz czas na najtrudniejsze, czyli przyklejanie serwetki. Wierzch szkatułki pokrywamy klejem do decoupage i czekamy aż wyschnie całkowicie. Wybrany przez nas motyw serwetkowy rozwarstwiamy i przykładamy do szkatułki. Dzięki temu, że klej jest całkowicie suchy można odklejać i przyklejać serwetkę w inne miejsce bez możliwość zniszczenia motywu. Gdy serwetka jest już na swoim miejscu nakładamy na nią papier do pieczenia i prasujemy żelazkiem ustawionym na najniższe ciepło. Metodę na żelazko uważam za najlepszą, gdyż pod serwetka nie powstaną bąble powietrza. Znowu czekamy aż wyschnie.

5. Całość zabezpieczamy lakierem. W moim przypadku lakier szybkoschnący wodny półmat. Tutaj także do wykończenia polecam wałek gdyż nie widać śladów malowania. Po całkowitym wyschnięciu czynność tą powtarzam jeszcze z kilka razy.
Dla uzyskania fajnego efektu wieczko maluję około 6 razy zaś boki 3.

6. Na koniec przyozdabiam kryształkami.

Mam nadzieję, że spodobał Ci się kurs. Życzę miłej pracy nad swoimi projektami :)

szkatułka decoupage

szkatułka decoupage

szkatułka decoupage

szkatułka decoupage

 

Firmy elektroniczne
Free counters!